Отборът на Черно море записа пето равенство в последните си шест срещи,

...

Синът на Илиан Илиев с дебютен гол, но Черно море отново не победи

Отборът на Черно море записа пето тъждество в последните си шест срещи, откакто в дуел от осмия кръг на efbet Лига приключи 1:1 като хазаин на Дунав(Русе).

Ахмед Ахмедов откри в продължението на първата част, само че незабавно след почивката играещият за първи път като титуляр за варненци Илиан Илиев-младши изравни с първия си гол за " моряците ", написа Sportal.bg.

Четвърт час след началото на мача пристигна и първата доста забавна обстановка. Мартин Минчев преодоля технично Самуел Инкоом отляво, напредна и центрира по съвършен метод топката в наказателното поле на Дунав, Илиев-младши я засече от въздуха, само че тя рикошира в крайник на бранител в синьо и излезе в ъглов удар. Пет минути по-късно Дани Кики опита да се разпише от директен свободен удар, само че след осъществяването му топката мина на сантиметри настрана от вратата на Благой Макенджиев.

В идващите двайсетина минути двата отбора рядко стигаха до чисти голови обстановки, като по-активният отбор бе този на домакините. " Моряците " несъмнено търсеха метод по какъв начин да завладяват противниковата врата, само че въпреки че на няколко пъти стигнаха наоколо вратата на Макенджиев, действителна голова обстановката по този начин и не бе основана.

Пет минути преди края на първата част пък Дунав за първи път заплаши съществено вратата на Черно море. След центриране от фаул отдясно състезател в синьо стреля с глава, слънцето заслепи вратаря Иван Дюлгеров и със сетни старания, момент преди да влети във вратата тъкмо под гредата, младият пазач се намеси и почисти в ъглов удар.

И таман когато домакините чакаха края на първата част, русенци ги шокираха. Ахмед Ахмедов бе открит с дълъг пас вляво в наказателното поле, пусна наляво към Ивайло Лазаров, който центрира прострелно, Дюлгеров в началото мазета, само че топката попадна право в краката на Ахмедов. Младият вратар на Морето блокира първия удар на синята деветка, само че при добавката бе беззащитен и заставен да извади топката от мрежата си.
Втората част стартира по този начин, както приключи първата - с гол. Този път обаче той бе във вратата на русенци, а негов създател стана Илиан Илиев-младши. Рикоширала в защитник в синьо топка попадна в сина на именития български футболист, който от границата на наказателното поле с компактен удар с левия крайник я прати през купа от играчи във вратата на Макенджиев.

Минути по-късно Черно море можеше да стигне до цялостен поврат, откакто капитанът Васил Панайотов засече по доста гръмък метод с плонж центрирана отдясно топка. За негово страдание обаче, тя мина на сантиметри настрана от вратата. Натискът на " моряците " продължи и в идващите десетина минути на няколко пъти сложиха под съществено напрежение отбора на Людмил Киров, само че без сериозен триумф.

До последния съдийски сигнал футболистите на Илиан Илиев съществено натиснаха своя противник в неговата половина, само че по този начин и не съумяха да стигнат до чиста голова обстановка. “Моряците ” нападнаха опитваха най-вече с центрирания отдясно и удари отвън рамките на наказателното поле да намерят път към мрежата на Макенджиев, само че по този начин жадуваното победно попадение не падна.

Съставите

Черно море : 25. Дюлгеров, 6. Попов, 33. Енчев, 44. Хантакиас, 2. Панов, 10. Илиев (38. Аристоте 56`), 7. Андраде, 99. Кики (20. Жордао 75`), 71. Панайотов (к) (27. Димов 89`), 90. Минчев, 11. Жоржиньо
Старши треньор : Илиан Илиев

Дунав : 21. Макенджиев, 22. Милчев, 29. Колев, 16. Ковачев (к), 5. Николов, 2. Инкоом, 11. Димов (10. Селеменев 65`), 7. Лазаров, 6. Аясс (12. Кавалканте 88`), 99. Христов (18. Исаевски 80`), 9. Ахмедов
Старши треньор : Людмил Киров

Жълти картони : Хантакиас/Николов, Исаевски (Дунав)

Съдия : Драгомир Драганов

Стадион : “Тича ”, 3000 фенове

Снимки вижте ТУК

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!